1. Anasayfa
 2. Savunma Sanayi

ASELSAN ilk yeni nesil İHA ve İDA’lara elektronik harp sistemi teslimatı başladı!

ASELSAN ilk yeni nesil İHA ve İDA’lara elektronik harp sistemi teslimatı başladı!
0

ASELSAN, yeni nesil bir elektronik harp sistemi geliştirdi ve bu sistemin teslimatlarına başladı. Bu sistem, OPKAR adlı bir platform üzerine kuruldu ve yurt içindeki farklı kullanıcılara sunuluyor.

Sistem, düşman haberleşme sistemlerini etkisiz hale getirmek için tasarlanmış minyatür bir sistemdir. ASELSAN tarafından geliştirilen sistem, hem hareketli hem de sabit durumda çalışabiliyor.

Sistem, arazi koşullarına uygun olarak tasarlanmıştır. Sistem, intikal sırasında eş yönlü anten kullanarak karıştırma yapabiliyor. Yerleşik durumda ise yönlü anten kullanarak daha etkili bir karıştırma sağlıyor. Ayrıca, yerleşik durumda ek güç yükselteç birimi ile karıştırma gücü artırılabiliyor. Sistem, sahada aktif olarak görev yapan güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Sistem, İHA ve İDA’lara da uyumlu Sistem, 2019 yılından beri farklı görev senaryolarında sahada başarıyla kullanılıyor. Sistem, ayrıca, İnsansız Hava Aracı (İHA) ile de entegre edildi. Sistem, gelecek dönemde çeşitli İHA ve İnsansız Deniz Araçları (İDA) ile de çalışabilecek şekilde tasarlanıyor. Böylece, sistem, yeni konfigürasyonlarla daha geniş bir kullanım alanına sahip olacak.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir