1. Anasayfa
 2. Yapay Zeka

Copilot Pro ile şu anda yapabileceğiniz en iyi 5 şey

Copilot Pro ile şu anda yapabileceğiniz en iyi 5 şey
0

Copilot Pro ile şu anda yapabileceğiniz en iyi 5 şey

Copilot Pro, Microsoft’un bireyler için aylık 20$’a mal olan ve markanın Microsoft 365 paketine entegre edilen yapay zeka abonelik hizmetidir. Ücretli hizmet, Microsoft kullanıcılarına benzersiz özellikler sunuyor, yoğun zamanlarda GPT-4 ve GPT-4 Turbo büyük dil modellerine (LLM) öncelikli erişim ile daha hızlı ve daha tutarlı AI performansı sağlıyor ve ayrıca AI teknolojisini markanın en popüler PC uygulamalarına getiriyor – ve işler gerçekten ilginç hale geliyor.

İşte Copilot Pro’daki en iyi özelliklerden bazıları ve nasıl çalıştıkları.

Özel GPT’ler oluşturun
Copilot Pro’nun en ilginç özelliklerinden biri, AI hizmeti içinde kendi özel GPT’nizi oluşturabilmenizdir, yani teklifinizi yapmak için benzersiz bir sohbet botu oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Sohbet robotunuzu kişisel eğitmen, şef, dil öğretmeni, dil danışmanı veya kariyer koçu gibi birçok kişiselleştirilmiş fikirle oluşturabilirsiniz. Bunu copilot.microsoft.com adresinden Microsoft Copilot GPT Builder’a erişerek ve Microsoft hesabınızı (outlook.com gibi) kullanarak oturum açarak yapabilirsiniz.

Özel GPT’nizi oluşturmaya başlamak için burada yer alan kurulum adımlarını izleyin. Bu bir GPT ortamı olduğundan, eğitime başlamak için esasen yalnızca sohbet botunuzun metin parametrelerini girmeniz gerekir. Gerekirse GPT’nin nasıl düzenleneceğine ilişkin talimatlar da vardır. En iyi sonuçları elde etmek için adımları Microsoft Edge tarayıcısında tamamlayın.

Microsoft Designer’da Dalle-3 erişimi

Copilot Pro ücretli bir hizmet olduğundan, OpenAI’nin daha ayrıntılı metin açıklamalarından görüntüler oluşturabilen veya diğer görüntülerden oluşturabilen en yeni DALL-E 3 görüntü modelinden yararlanır. Ayrıca yükseltilmiş düzenleme yeteneklerine de sahip. Markanın AI abonelik hizmeti için görüntü üretiminin çoğu Microsoft Designer aracı içinde gerçekleşiyor.
Copilot Pro’da günde 100 adede kadar görsel oluşturabilir ve görselleri yatay veya kare olarak oluşturma seçeneğine sahip olabilirsiniz. Bu, günde 15 nesle ve yalnızca kare görüntülere izin veren ücretsiz sürüme kıyasla büyük bir yükseltmedir.

Metin komutlarından PowerPoint sunumları yapma

Microsoft’un Copilot Pro’sunun çok etkileyici bir yanı, markanın yapay zeka hizmetini Microsoft 365 paketi gibi diğer popüler programlarla birlikte kullanabilmenizdir. Copilot Pro sohbet robotu ve simgesi Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook dahil olmak üzere tüm bu uygulamalara entegre edilmiştir. Genellikle, Microsoft Copilot Pro özelliklerine bilgisayarlarda bu hizmetin uygulamalarıyla birlikte erişmek için ayrı bir Microsoft 365 aboneliğiniz olması gerekir. Ancak, Microsoft 365 aboneliğine yatırım yapmak zorunda kalmadan özelliklere erişmek için, Microsoft 365 uygulamalarını web uygulamaları aracılığıyla ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Microsoft PowerPoint’te sunumlar oluşturmak, Microsoft 365 paketindeki popüler bir üretkenlik seçeneğidir. Copilot Pro’yu eklemek, bu işlevi bir cümle yazmak kadar basit hale getirir. PowerPoint’e girdiğinizde, açılır menüyü açmak için Giriş sekmesine gidersiniz. Bu, sağ üst köşedeki Copilot düğmesini ortaya çıkarır. PowerPoint penceresinin sağ tarafındaki Copilot menüsünü açmak için bu düğmeye tıklayın.

Sunum Oluştur’a tıklayın, isteminizi yazın ve sununuzun slaytlarını oluşturmaya başlayın. Slayt ekleyebilir, soru sorabilir ve sununuzu geliştirmek için soru metninizi düzenleyebilirsiniz. Copilot’ta yaratıcı düzenlemeler yapmak için istemleri kullanamadığınızdan, açılır menüdeki Microsoft Designer sekmesine de erişebilirsiniz; bu sekme size PowerPoint’te slaytınız için yaratıcı seçenekler sunar. Ayrıca fikir üretmek için Copilot Labs bölümü de bulunmaktadır.

Metin istemleri aracılığıyla grafikler ve görseller oluşturma

Excel, sayıları hesaplaması ve istatistikleri basitleştirmesi gereken profesyoneller için son derece kullanışlı bir uygulamadır. Copilot Pro, rakamlarınızı ve grafiklerinizi hesaplayabilir, analiz edebilir ve deşifre edilmesi kolay bir şekilde sunabilir. Excel’e girdikten sonra, açılır menünün sağ üst köşesindeki Copilot düğmesine erişebilirsiniz. Excel’i çevrimiçi kullanıyorsanız, yalnızca Excel tablosuyla çalıştığını belirten bir bildirim görebilirsiniz, ancak tüm AI işlevleri aslında hala sağlamdır.

Bazı şekiller içeren bir dosyanız varsa, bazı metinleri vurgulayabilirsiniz ve Copilot Pro size seçebileceğiniz ve işiniz bittiğinde isteminizin tamamını oluşturacak bazı istem fikirleri (formül önerilerini göster, filtreyi vurgula, verileri sırala ve ilk sütunu kalınlaştır gibi) verecektir. Bu ayrıntılar yalnızca bilgi değil, sonuçlarınızın görünümü ve hissi de olacaktır.

İçgörüler için Sor’u seçtiğinizde Excel tüm verilerinizin yer aldığı tablo ve grafikleri oluşturacaktır. Bilgilerinize daha eksiksiz bir bakış için başka bir içgörü veya Tüm içgörüler seçin. Alternatif olarak, Copilot Pro’da istediğiniz parametreleri içeren bir istem girebilirsiniz.

Copilot’un sizin için doğrudan Word’de yazmasını sağlayın

Word, Microsoft 365 paketinde en çok kullanılan uygulamalardan biridir ve Copilot Pro, kelime işlemcilerine çeşitli otomatik özellikler getirmektedir. Copilot Pro’yu Microsoft Pro içinde başlatmadan önce, Word içindeki metin bloklarını vurgulayabilirsiniz ve metnin solunda sohbet robotu tarafından düzenlenebileceğini gösteren bir Copilot simgesi belirir. Vurgulanan metne farenizle sağ tıkladığınızda seçenekleri belirleyebilir, Copilot ile yeniden yazabilir veya tablo olarak görselleştirebilirsiniz. Bu işlevleri bir komut istemi yürütmek zorunda kalmadan metin alanında yapacaktır.

Açılır menünün sağ üst köşesindeki Copilot düğmesine de erişebilir ve boş bir belgeniz olsa da mevcut bir belgeyle çalışıyor olsanız da kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız olan sonucu oluşturmak için isteminizi doğrudan Copilot Pro’ya yazabilir veya hakkında yaz, soru sor ve bu belgenin özetini çıkar gibi bir dizi yardımcı sekme ve hızlı seçenek aracılığıyla yardım alabilirsiniz. Örneğin, bu belgeyi özetleyin seçeneği metni madde işareti biçiminde çıkarır ve kaynak belgeden daha sonra başvurabileceğiniz kredileri çeker. Bilgi istemi oluşturma konusunda daha fazla yardım için daha fazla bilgi istemi seçebilir ve Copilot Labs’a erişebilirsiniz.

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir