1. Anasayfa
 2. Yapay Zeka

WhatsApp’ın yapay zekâ özelliği çok yakında çıkacak!

WhatsApp’ın yapay zekâ özelliği çok yakında çıkacak!
0

Meta’nın WhatsApp için geliştirdiği yapay zeka sohbet robotu, beta testinin Google Play Store üzerinden yaygınlaştırılmasıyla yakında kullanıma sunulacak.

WhatsApp yapay zeka sohbet robotu, daha çok beta kullanıcısına ulaştı Meta, bu yılın Eylül ayında popüler mesajlaşma uygulaması için bir yapay zeka sohbet robotu çıkaracağını açıklamış ve OpenAI’nin ChatGPT’si ve Google’ın Bard’ı gibi rakiplerle rekabet edeceğini söylemişti.

Yapay zekalı sohbet robotu, doğal ve gerçekçi diyaloglar kurmak için Llama 2 adlı büyük bir dil modelinden faydalanıyor. Microsoft Bing ile işbirliği yaparak chatbot, kullanıcıların sorduğu sorulara cevap aramak için web arama özelliklerini de içeriyor.

Yapay zeka aracı, kullanıcıların farklı konularda soru sormasına ve Instagram’daki resimler için yapay zeka tarafından üretilen görsel efektler gibi platforma özgü işlevleri denemesine imkan tanıyor. Fakat, bu yapay zeka araçlarına erişim başlangıçta sadece belirli bir grup test kullanıcısıyla kısıtlıydı.

Beta testi birkaç ay sürdükten sonra, WABetaInfo’nun son raporları, Meta’nın ilerleme kaydettiğini ve WhatsApp içindeki yapay zeka destekli sohbet robotunun kullanılabilirliğini artırdığını ortaya koyuyor.

Kullanıcıların yapay zekaya daha rahat erişmesini sağlayan yeni bir yüzen eylem butonu (FAB) eklendi. WhatsApp’taki Sohbetler bölümünde yeni mesaj FAB’ın hemen üstünde yer alan, soluk gri bir buton içindeki bu renkli daire, Meta AI ile sohbet başlatmak için bir kısayol işlevi görüyor. Yeni düzenlemenin özelliği keşfetmeyi kolaylaştırması ve kullanıcıların, özellikle daha önce görmemişlerse, bunu fark etme ihtimallerinin daha yüksek olmasını sağlaması umuluyor.

Bu yapay zeka sohbet robotu kısayolunun bulunması, Meta’nın en azından beta kanalında daha geniş bir kitleye ulaşmak üzere olduğunu gösteriyor. WhatsApp beta sürümü 2.23.24.26’nın uyumlu olduğu ifade ediliyor, ancak bazı kullanıcılar özelliği daha eski sürüm 2.23.24.23’te bile görebilir. Yapay zekalı sohbet robotu beta testi yoluyla daha erişilebilir hale geldikçe, yakında kararlı kanala geçeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir