1. Anasayfa
 2. Yapay Zeka

İşletmeler için En İyi 14 Yapay Zeka Aracı

İşletmeler için En İyi 14 Yapay Zeka Aracı
0

Yapay zeka (AI) teknolojileri dünya çapında her büyüklükteki işletme için sayısız yeni fırsatların kapısını açtı. Yapay zeka, daha önce hiç olmadığı kadar derin içgörüler sağlıyor ve birçok iş sürecinin daha verimli hale getirilmesine yardımcı oluyor. İster tek kişilik bir işletmede serbest çalışan olun ister birden fazla çalışandan sorumlu olun, operasyonlarınızı geliştirebilecek birçok araç vardır.

İşletmeler için En İyi 14 Yapay Zeka Aracı
İşletmeler için En İyi 14 Yapay Zeka Aracı

İşletmeler için en iyi 14 yapay zeka aracına bir göz atalım:

1. Pictory

Pictory, yüksek kaliteli videoları kolayca oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan bir AI video oluşturucudur. Aracın en iyi yönlerinden biri, video düzenleme veya tasarım konusunda herhangi bir deneyime ihtiyacınız olmamasıdır.

Video içeriğinizin temelini oluşturacak bir komut dosyası veya makale sağlayarak başlarsınız. Örneğin Pictory, blog yayınınızı sosyal medya veya web siteniz için kullanılacak ilgi çekici bir videoya dönüştürebilir. Bu, kişisel blog yazarları ve etkileşimi ve kaliteyi artırmak isteyen şirketler için harika bir özelliktir. Bulut tabanlı olduğundan her bilgisayarda çalışır.

Pictory ayrıca web seminerlerini, podcast’leri, Zoom kayıtlarını ve daha fazlasını düzenlemek için mükemmel olan metin kullanarak videoları kolayca düzenlemenize de olanak tanır. Kullanımı basittir ve hedef kitlenizi büyütmenize ve markanızı oluşturmanıza yardımcı olacak profesyonel sonuçlar sunmadan önce yalnızca birkaç dakika sürer.

Pictory’nin bir diğer harika özelliği de paylaşılabilir video öne çıkanlar makaraları oluşturabilmenizdir; bu, fragman oluşturmak veya sosyal medyada kısa klipler paylaşmak isteyenler için yararlı olduğunu kanıtlıyor. Bu harika özelliklerin yanı sıra videolarınıza otomatik olarak altyazı ekleyebilir ve uzun videoları otomatik olarak özetleyebilirsiniz.

Pictory’nin temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Makalelere veya senaryolara dayalı video
 • Metin kullanarak videoları düzenleme
 • Paylaşılabilir video öne çıkanlar makaraları oluşturun
 • Videolara otomatik olarak altyazı ekleyin ve özetleyin

2. JASPER

Pek çok kişi Jasper’ı, etkileyici özellikleri ve kalitesiyle pazara liderlik eden en iyi yapay zeka yazma asistanı olarak görüyor. Önce ona tohum sözcükler sağlarsınız; Jasper daha sonra konuya ve ses tonuna göre ifadeler, paragraflar veya belgeler oluşturmadan önce bunları analiz eder. 1.500 kelimelik bir makaleyi 15 dakikadan daha kısa sürede üretebilme kapasitesine sahiptir.

Platformda blog gönderileri, e-postalar, pazarlama metni, Facebook reklam oluşturucu, Google reklam oluşturucu, meta başlık ve açıklama, basın bülteni ve çok daha fazlasını içeren 50’den fazla yapay zeka içerik oluşturma şablonu bulunur.

İşte Jasper’ın en iyi özelliklerinden bazılarına bir bakış:

 • 11.000’den fazla ücretsiz yazı tipi ve 2.500 yazı stili kategorisi
 • 25’ten fazla dili destekler
 • Sezgisel arayüz
 • Uzun biçimli yazma asistanı (1.000+ kelime)
 • Metindeki temel unsurları tanımlayın (zamirler, fiiller, isimler vb.)

3. MURF

İş dünyasına yönelik en iyi yapay zeka araçları listemizin başında, piyasadaki en popüler ve etkileyici yapay zeka ses oluşturucularından biri olan metin konuşma oluşturucu Murf yer alıyor. Murf, herkesin metni konuşmaya, seslendirmeye ve dikteye dönüştürmesine olanak tanır ve ürün geliştiricileri, podcast yayıncıları, eğitimciler ve iş liderleri gibi çok çeşitli profesyoneller tarafından kullanılır.

Murf, en doğal sesleri yaratmanıza yardımcı olacak birçok özelleştirme seçeneği sunar. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli ses ve lehçelerin yanı sıra kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Metinden konuşmaya oluşturucu, kullanıcılara, seslendirmeli bir video oluşturmanıza olanak tanıyan yerleşik bir video düzenleyici içeren kapsamlı bir AI seslendirme stüdyosu sağlar. 15 dilden 100’ün üzerinde yapay zeka sesi vardır ve Hoparlör, Vurgular/Ses Stilleri ve Ton veya Amaç gibi tercihleri ​​seçebilirsiniz.

Murf’un sunduğu bir diğer önemli özellik ise kendi sesinizi seslendirme olarak kullanmadan kayıt yapmanıza olanak tanıyan ses değiştiricidir. Murf’un sunduğu seslendirmeler perdeye, hıza ve ses düzeyine göre de özelleştirilebilir. Duraklamalar ve vurgular ekleyebilir veya telaffuzu değiştirebilirsiniz.

Murf’un en önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Farklı dillerde 100’den fazla yapay zeka sesi sunan geniş kütüphane
 • Etkileyici duygusal konuşma stilleri
 • Ses ve metin girişi desteği
 • AI Seslendirme Stüdyosu
 • Ton, vurgu ve daha fazlasıyla özelleştirilebilir

4. HitPaw Photo Enhancer

En iyi yapay zeka görseli ve yükseltme araçları listemizin başında HitPaw geliyor. Bu, resimleri daha az bulanık hale getirmek ve kalite kaybı olmadan resimleri büyütmek için en iyi AI görüntü geliştiricidir.

Bu Profesyonel düzeydeki fotoğraf geliştirme aracı, bulanık fotoğrafları mükemmel bir şekilde düzeltir ve AI modelleri, her durumda fotoğraf kalitesini artırmak için kullanılabilir. Platform, eski fotoğrafları hayata döndürecek teknolojiyi bile sunuyor; AI yüz geliştirici, yüzünüzü kusursuz hale getirecek bir yüz modeli sağlıyor ve siyah beyaz görüntüleri renklendirerek eski fotoğrafları tek tıklamayla hayata döndürüyor.

Denoise modeli, güçlü AI gürültü azaltma teknolojisiyle yüksek ISO ve düşük ışıklı görüntülerdeki gürültüyü otomatik olarak kaldırabilir ve çizgi film görüntülerinin daha net görünmesini sağlar.

En kolay yaklaşım, manzaralar ve binalar gibi gerçek sahnelerin görüntülerini geliştirmek için genel modeli kullanmaktır. Bu AI kalemtıraş, hayvanları veya çiçekleri daha net hale getirmek için görüntü kalitesini de yükseltebilir.

HitPaw’un temel özelliklerinden bazıları şunlardır :

 • Windows ve Mac için mevcut en iyi AI görüntü geliştirici
 • Görüntü kalitesini ve çözünürlüğünü otomatik olarak geliştirmek için tek tıklama
 • Resimleri kolayca daha az bulanık hale getirin ve resimlerdeki gürültüyü giderin
 • Görüntüleri hiçbir kalite kaybı olmadan büyütün ve yükseltin

5. Synthesys

En iyi AI video oluşturucuları listemizin başında, metinden sese ve ticari kullanıma yönelik videolara yönelik algoritmalar geliştirmede lider bir şirket olan Synthesys yer alıyor. Synthesys, açıklayıcı videolar ve ürün eğitimleri gibi video içeriğinizi yalnızca birkaç dakika içinde geliştirmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Şirket, senaryoları dinamik medya sunumlarına dönüştürmek için Synthesys Metinden Videoya (TTV) teknolojisine güveniyor.

İçerik oluşturucular ve şirketler, dudak senkronizasyonu yapan AI video teknolojisine sahip videolar oluşturmak için Synthesys’i kullanabilir. Kameralara ya da film ekibine gerek yok. Tek yapmanız gereken bir avatar seçmek ve senaryonuzu 140’tan fazla mevcut dilden birinde yazmak; araç yüksek kaliteli bir video üretecektir.

Araç, 69 gerçek “Humatar” ve 254 benzersiz stilden oluşan bir ses bankası sunuyor. Aynı zamanda tam özelleştirme, düzenleme ve işleme için kullanımı kolay bir arayüz ve yüksek çözünürlüklü çıktı sunar.

Synthesys’in temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • 69 gerçek Humatar
 • 140’tan fazla dil ve 254 benzersiz stil
 • Açıklayıcı videolar, e-Öğrenim, sosyal medya ve ürün açıklamaları için mükemmel bir araç
 • Kullanımı kolay arayüz

6. Lovo AI

Lovo.ai, ödüllü bir yapay zeka tabanlı ses oluşturucu ve metinden konuşmaya platformudur. Gerçek insan sesine benzeyen sesler üreten en sağlam ve kullanımı en kolay platformlardan biridir.

Lovo.ai, ses sentezi modellerini sürekli geliştirerek eğlence, bankacılık, eğitim, oyun, belgesel, haber vb. dahil olmak üzere çeşitli sektörlere hizmet veren geniş bir ses yelpazesi sağlamıştır. Bu nedenle Lovo.ai, küresel ölçekte saygın kuruluşlardan büyük ilgi toplayarak onları ses sentezi sektöründe yenilikçi olarak öne çıkardı.

LOVO yakın zamanda metinden konuşmaya ve video düzenleme yetenekleriyle donatılmış yeni nesil yapay zeka ses oluşturucusu Genny’yi piyasaya sürdü. Çarpıcı kalitede insan benzeri sesler üretebilir ve içerik oluşturucular aynı anda videolarını düzenleyebilir.

Genny, 20’den fazla duygu ve 150’den fazla dilde 500’ün üzerinde yapay zeka sesi arasından seçim yapmanızı sağlar. Sesler, insan benzeri ve gerçekçi ses veren profesyonel kalitede seslerdir. Konuşmanızı mükemmelleştirmek ve nasıl ses çıkarmasını istediğinizi özelleştirmek için telaffuz düzenleyiciyi, vurguyu, hızı ve perde kontrolünü kullanabilirsiniz.

Özellikler:

 • 500’den fazla yapay zeka sesinden oluşan dünyanın en büyük ses kütüphanesi
 • Telaffuz düzenleyici, vurgu ve ses perdesi kontrolünü kullanan profesyonel yapımcılar için ayrıntılı kontrol.
 • Seslendirmeler oluştururken aynı anda videoları düzenlemenize olanak tanıyan video düzenleme özellikleri.
 • Sözsüz ünlemler, ses efektleri, telifsiz müzik, stok fotoğraf ve videolardan oluşan kaynak veritabanı

150’den fazla dilin mevcut olması sayesinde içerik tek bir tıklamayla yerelleştirilebilir.

7. Aragon

Dijital dünyanın giderek daha görsel merkezli hale gelmesiyle birlikte Aragon, kendilerinin kusursuz bir temsilini arayanlar için bir yol gösterici olarak ortaya çıkıyor. Yapay zekadan yararlanan bu araç, günlük anlık görüntüleri yalnızca otuz dakika içinde profesyonel kalitede vesikalık görüntülere dönüştürebilir. Süreç sezgiseldir: Aragon’un yapay zekası, 14 görüntüden oluşan bir diziyi analiz ederek kullanıcının yüz özelliklerini tanır. Bu bilgilerle donanmış olarak, bireyin özünü yalnızca yakalayan değil aynı zamanda vurgulayan vesikalık fotoğraflar oluşturur.

LinkedIn gibi platformların fırsatlar yaratabileceği veya yok edebileceği günümüzün rekabet ortamında kusursuz bir profil resmi çok önemli bir rol oynuyor. Aragon, kullanıcıların en iyi dijital ayağını ortaya koymasını sağlayarak ortalamanın altındaki görüntülere dayalı reddedilme olasılığını ortadan kaldırır. Ayrıca, kullanıcı güvenliğine sarsılmaz bir bağlılıkla Aragon, AES256 şifrelemesini kullanır ve birinci sınıf sertifika standartlarına uyum sağlayarak kişisel verilerin ödünsüz kalmasını garanti eder.

Özellikler:

 • 30 dakikada hızlı rötuş.
 • Hassas AI eğitimi için 14 görüntü önerilir.
 • Veri güvenliği için AES256 şifreleme.
 • Satış yapılmayan veri politikasıyla kullanıcı gizliliğine bağlılık.

8. Plus AI

Bu araç, kullanıcıların Google Slaytlar’daki Üretken Yapay Zeka’yı kullanarak sunumlar oluşturmasına ve slaytları düzenlemesine olanak tanır.

Yapay zeka destekli öneriler oyunun kurallarını değiştiriyor. Kişisel bir sunum asistanına sahip olmak gibi. İşlem son derece basittir; özelleştirilebilir bir taslak oluşturma istemiyle başlayın, ardından yapay zekanın bunu birkaç dakika içinde slaytlara dönüştürmesini izleyin.

Bu tamamlandığında, tonu değiştirmek için içeriği yeniden yazmak veya içeriği belirli bir düzene dönüştürmek için slaydı yeniden karıştırmak da dahil olmak üzere birçok seçeneğiniz vardır.

Hepsinden iyisi, Plus AI, sunumun kendisini oluşturmadan önce özelleştirebileceğiniz bir taslak oluşturacaktır. Ek esneklik sunmak için slaytlarınızı oluştururken görsel bir tema seçebilirsiniz. Slaytlar oluşturulduktan sonra bunları Google Slaytlar’daki diğer sunular gibi düzenleyebilir, PowerPoint’e aktarabilir ve Plus AI ile düzenlemeye devam edebilirsiniz.

Plus AI’nin En Önemli Özellikleri

 • Üretken yapay zekadaki en son gelişmelerle desteklenmektedir
 • Google Slaytlar ve Powerpoint arasındaki entegrasyon kusursuzdur
 • Ayrıntılı istemlerle birlikte kullanıldığında yalnızca küçük düzenleme gerektiren bir sunum oluşturur
 • Slaytlardaki içeriği yeniden yazma yeteneği oyunun kurallarını değiştiriyor

9. Fireflies

Fireflies, toplantı sırasında not alma ihtiyacını ortadan kaldırmak için NLP’yi kullanan bir yapay zeka toplantı asistanıdır. Kullanımı kolay bir platformda sesli konuşmalarınızı kolayca kaydedin, yazıya dökün ve arayın.

Herhangi bir web konferansı platformundaki toplantıları anında kaydedin. Konuşmaları kaydetmek ve paylaşmak için Ateşböceklerini toplantılarınıza davet etmek kolaydır.

Ateşböcekleri, yüklediğiniz canlı toplantıların veya ses dosyalarının metnini yazabilir. Daha sonra sesi dinlerken transkriptlere göz atın.

Ekipler halinde çalışmak kusursuz bir süreç haline gelir; yorum ekleyin veya görüşmelerinizin önemli anlarında ekip arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde işbirliği yapmak için çağrıların belirli bölümlerini işaretleyin.

En iyi bölüm, arama işlevi olabilir; bir saatlik aramayı 5 dakikadan daha kısa sürede incelemenizi sağlar. Eylem öğeleri ve diğer önemli vurgular arasında arama yapın.

Aramaları anında kaydedin ve yazıya dökün.
Toplantıları ve aramaları doğrudan tarayıcıdan yakalamak için Chrome uzantısı.
Kullanımı basit arama, aramaların kolayca gözden geçirilmesini sağlar.
Kullanımı kolay bir toplantı botu, Fireflies botunu bir toplantıya davet edin veya takviminizde aramalara otomatik olarak katılmasını sağlayın.
Her şeyi yazıya dönüştürün – Mevcut ses dosyalarını anında kontrol panelinin içinde kopyalayın.
Ses ve çağrıları işlemek için çeviricilere, Zapier’e veya API’ye yerel entegrasyonlar sunar.
Not almayı ortadan kaldırın.

10. Speechify

Speechify, herhangi bir formattaki metni doğal görünen konuşmaya dönüştürebilir. Web tabanlı platform, PDF’leri, e-postaları, belgeleri veya makaleleri alıp bunları okumak yerine dinlenebilecek seslere dönüştürebiliyor. Araç ayrıca okuma hızını ayarlamanıza da olanak tanır ve aralarından seçim yapabileceğiniz 30’dan fazla doğal sese sahiptir.

Yazılım akıllıdır ve metni işlerken 15’ten fazla farklı dili tanımlayabilir ve taranmış basılı metni sorunsuz bir şekilde net bir şekilde duyulabilir sese dönüştürebilir.

Speechify’ın en önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Chrome ve Safari uzantılarıyla web tabanlı
 • 15’ten fazla dil
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz 30’dan fazla ses
 • Basılı metni tarayın ve konuşmaya dönüştürün

11. Reply.io

Reply, her temas noktasını kişisel tutarken geniş ölçekte yeni fırsatlar yaratmanızı sağlayan hepsi bir arada satış etkileşim platformunuzdur.

Jason AI, sizin için sosyal yardım dizileri oluşturmak, olası yanıtları yönetmek ve toplantı rezervasyonu yapmak için ChatGPT tarafından desteklenen kişisel bir asistandır. Platform, ürün veya hizmetlerinizi satın alma olasılığı en yüksek olan potansiyel müşterileri hedeflemek için filtrelerin kolay uygulanmasına olanak tanır.

Jason AI, diğer kanalların sizin adınıza potansiyel müşterilere ulaşmasını önerirken, ilk e-posta, takipler ve sosyal dokunuşlardan oluşan diziler oluşturur.

Diğer bir araç ise AI Assistant API’sinin diğer Reply API’leriyle tamamen uyumlu olmasıdır. aşağıdakileri sunar:

 • Kullanıcılarınızın geniş ölçekte kişisel veya iş e-postaları göndermesine olanak tanıyan E-posta Gönderme API’si
 • Kullanıcıların etki alanı itibarı oluşturmasına ve e-posta hesaplarını sosyal yardım için hazırlamasına yardımcı olan E-posta Isınma API’si

12. Feathery

Feathery, kullanıcıların kodlama gerektirmeden son derece özelleştirilebilir formlar oluşturmasına olanak sağlaması açısından benzersizdir.

Son teknoloji ürünü form oluşturucu, daha gelişmiş, ürün düzeyinde kullanım senaryolarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Ürün ekiplerine, profesyonellere ve işletmelere, kaydolma, katılım ve daha fazlası gibi özel form akışları oluşturmak için güçlü ve esnek bir araç sağlamayı amaçlamaktadır.

Feathery, gelişmiş kuralların ve eylemlerin, açık kaynaklı Yazılım Geliştirme Kitlerinin (SDK’ler) ve ayrıntılı CSS özelleştirme seçeneklerinin gücünden yararlanır. Bu araçlar, tamamen markalı ve kendi kendine barındırılabilen profesyonel, özel formlar oluşturmak için gereken esnekliği sağlar.

Ortaya çıkan formlar, dijital ürününüzün veya web sitenizin ayrılmaz bir parçası olarak görünür ve rakip seçeneklerle rekabet edebilecek kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunar.

Üstelik Feathery’nin kapsamlı üçüncü taraf entegrasyonları, formlarınızı ve iş akışlarınızı geliştirme olanaklarını neredeyse sınırsız hale getirir.

Bahsetmeye değer göze çarpan bir özellik, tamamen esnek 2D görsel düzenleyicisidir. Bu sürükle ve bırak form oluşturucu, kullanıcılara özel düzenler ve içerik oluşturma olanağı sağlar. Bu esneklik yalnızca formun tasarımına değil aynı zamanda koşullu dallanma, döngüler, çoklu giriş ve çıkış noktaları ve daha fazlasına yönelik destekle mantığına da uzanır.

13. Lyro by Tidio

Tidio, işletmelerin web sitelerine bir chatbot eklemeleri için basitleştirilmiş bir çözüm sunuyor. Anında müşterilerinizle sohbet edebilir, sorunlarını gerçek zamanlı çözebilirsiniz. Ayrıca tarama geçmişine dayalı olarak özel indirimler gibi avantajlar sunmayı da kolaylaştırır. Yapay zeka ayrıca davranışlarına göre ürün önerileri de yapabiliyor.

 • Kişiselleştirilmiş yardım sunmak için konuşkan bir yapay zeka olan Lyro’yu kullanın
 • Lyro, SSS’lerinizi saniyeler içinde öğrenir ve müşterilerinizin sorunlarını çözmek için karmaşık yanıtlar formüle eder
 • Yapay zeka, bilgi tabanınızın sınırları dahilinde kalır ve bilgilerini istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.
 • Lyro’nun uygulanması kolaydır ve eğitim gerektirmez
 • Lyro’nun müşteri sorularına nasıl yanıt vereceğini görebilmeniz ve SSS’lerinizi buna göre uyarlayabilmeniz için bir oyun alanı ortamı kullanın
 • Yapay zekayı 3 dakikadan kısa sürede etkinleştirebilirsiniz ve müşterilerinizi 7/24 destekler
 • Siz ve hedef kitleniz bunu 50 ücretsiz yapay zeka odaklı konuşmayla deneyebilirsiniz

14. Anyword

Anyword, pazarlamacılar için tasarlanmış, veri odaklı bir metin yazma aracıdır. Farklı platformlara yönelik reklamlar, e-postalar, açılış sayfaları ve içerikler için etkili metinlerin oluşturulmasını sağlar.

Reklam oluşturmaya gelince, bunu Facebook reklamları, Google Adwords, LinkedIn Reklamları ve Twitter Reklamları için yapmak kolaydır.

Elbette daha uzun içerik için blog gönderileri, ürün açıklamaları, YouTube açıklamaları ve çok daha fazlasını oluşturmayı da kolaylaştırırlar.

Ayırt edici özelliği, Anyword’ün yaratıcı pazarlamacılara, mesajın hangi bölümünün ve kimin için işe yaradığına dair tahmine dayalı ölçümler ve öngörüler sağlayarak araç kutularına veri ekleme yetkisi vermesidir.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir