1. Anasayfa
 2. Mobil Teknoloji

Apple, iMessage servisini Android’e getiren Beeper Mini uygulamasını yasakladı.

Apple, iMessage servisini Android’e getiren Beeper Mini uygulamasını yasakladı.
0

Beeper Mini, Android kullanıcıların iMessage’ı kullanmasını sağlayan bir uygulamaydı. Uygulama, Apple ID ile oturum açmak veya iMessage’ı bir sunucuda çalıştırmaya gerek kalmadan iMessage’ı Android cihazlara getiriyordu.

Apple, Beeper Mini’nin iMessage’ın güvenlik ve gizlilik özelliklerini ihlal ettiğini iddia ederek uygulamayı App Store’dan kaldırdı. Apple, Beeper Mini’nin sahte kimlik bilgileri kullanarak iMessage’a eriştiğini ve bu durumun kullanıcıları güvenlik riski altına attığını söylüyor.

Beeper Mini’nin geliştiricileri, Apple’ın iddialarını reddediyor. Geliştiriciler, uygulamalarının iMessage’ın güvenlik özelliklerini ihlal etmediğini ve kullanıcıların güvenliğini riske atmadığını söylüyor.

Beeper Mini’nin yasaklanması, Android kullanıcıların iMessage’ı kullanmasını zorlaştırıyor. iMessage, iPhone kullanıcıları arasında yaygın olarak kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Beeper Mini, Android kullanıcıların iPhone kullanıcılarıyla iMessage üzerinden mesajlaşmasını kolaylaştırıyordu.

Apple’ın konuya ilişkin açıklamasının tam metni ise şu şekilde:

Apple olarak ürünlerimizi ve hizmetlerimizi, kullanıcılara verileri üzerinde kontrol sağlamak ve kişisel bilgileri güvende tutmak için tasarlanmış sektör lideri gizlilik ve güvenlik teknolojileriyle geliştiriyoruz. iMessage’a erişim sağlamak için sahte kimlik bilgilerinden yararlanan teknikleri engelleyerek kullanıcılarımızı korumak için adımlar attık. Bu teknikler, meta verilerin açığa çıkması ve istenmeyen mesajlar, spam ve kimlik avı saldırılarına olanak sağlama potansiyeli de dahil olmak üzere kullanıcı güvenliği ve gizliliği için önemli riskler oluşturuyordu. Kullanıcılarımızı korumak için gelecekte de güncellemeler yapmaya devam edeceğiz.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir