1. Anasayfa
 2. Mobil Teknoloji

WhatsApp, konuşmalarınızı daha da gizli hale getirmek için sohbet kilidi için gizli kod başlattı

WhatsApp, konuşmalarınızı daha da gizli hale getirmek için sohbet kilidi için gizli kod başlattı
0

WhatsApp, konuşmalarınızı daha da gizli hale getirmek için sohbet kilidi için gizli kod başlattı; işte nasıl çalıştığı hakkında bazı bilgiler

 

Gizli kod, kullanıcıların kilitli sohbetlerine ekstra bir gizlilik katmanı sağlamak için telefonlarının kilidini açmak için kullandıklarından farklı benzersiz bir şifre belirlemelerine olanak tanır.

Meta-sahipliğindeki WhatsApp, Perşembe günü milyonlarca kullanıcıya platformundaki hassas konuşmaları korumak için gizli kod işlevi sunan yeni bir özellik tanıttı. Bu özellik, kullanıcıların kilitli sohbetlerine ek bir güvenlik katmanı eklemek için cihaz kilit açma kodlarından ayrı bir şifre oluşturmalarına olanak tanıyor.

Meta’nın kurucu ortağı ve CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp‘ta Sohbet Kilidi için gizli kodun kullanıma sunulduğunu ve kullanıcıların sohbetlerini özel bir şifre ile korumalarına olanak sağladığını duyurdu. “WhatsApp‘ta Sohbet Kilidi için gizli kodu kullanıma sunuyoruz, böylece sohbetlerinizi benzersiz bir parolayla koruyabilirsiniz. Artık kilitli sohbetlerinizi yalnızca arama çubuğuna gizli kodu yazdığınızda görünecek şekilde ayarlayabilirsiniz, böylece hiç kimse istemeden en özel konuşmalarınızı keşfedemez” dedi.

Kullanıcılar, Kilitli Sohbetler klasörünü sohbet listelerinden gizlemeyi tercih ederek, yalnızca arama çubuğuna gizli kodu girerek keşfedilebilir hale getirebilirler.

Daha fazla esneklik için kullanıcılar Kilitli Sohbetler klasörünü sohbet listelerinde görüntülemeyi seçebilirler. Artık bir sohbeti kilitlemek için üzerine uzun basarak sohbetin ayarlarına gitme ihtiyacını ortadan kaldırabilirler.

Bu gelişme, telefon erişimi olan veya bir cihazı paylaşan herkes için sohbetlere erişim zorluğunu artırmayı amaçlıyor.

Zuckerberg, “Topluluğumuzun Sohbet Kilidi’ni sevmesinden dolayı çok mutluyuz ve gizli kodun onlar için daha da kullanışlı hale gelmesini umuyoruz. Gizli kod bugün kullanıma sunulmaya başlandı ve önümüzdeki aylarda tüm dünyada kullanıma sunulacak” dedi.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir