1. Anasayfa
 2. Mobil Teknoloji

Samsung Galaxy S24 Ultra ilk izlenimler: Yapay zeka becerisi

Samsung Galaxy S24 Ultra ilk izlenimler: Yapay zeka becerisi
Samsung Galaxy S24 Ultra ilk izlenimler: Yapay zeka becerisi
0

Galaxy S24 Ultra’nın en iyi yanı, kullanıcıların internet bağlantısına sahip olmasını gerektirmeyen Live Translate veya Circle to Search gibi yapay zeka özellikleridir.

Samsung bugün Galaxy S24 serisini küresel olarak piyasaya sürdü. Galaxy S24, Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra modellerinin her üçü için de öne çıkan özellik yapay zeka. Samsung bu kez Galaxy Unpacked etkinliğine Apple’ın arka bahçesi olan San Jose’de ev sahipliği yaptı. Hindistan’da 1,09,999 Rs başlangıç fiyatıyla piyasaya sürülen Galaxy S24 ultra akıllı telefonla biraz vakit geçirdim.

Samsung Galaxy S24 Ultra ilk izlenimler: Yapay zeka becerisi
Samsung Galaxy S24 Ultra ilk izlenimler: Yapay zeka becerisi

Daha önce de belirtildiği gibi, bu telefonun en önemli kısmı yapay zeka yetenekleri. Samsung’un buluta güvendiği ya da internet bağlantısına ihtiyaç duyduğu bir şey değil, çoğu bu cihazın kendisinde gerçekleşiyor. Samsung bu yapay zeka projesini Gauss olarak adlandırıyor. Şirket ilk kez tek bir cihaza büyük bir dil modeli ve üretken yapay zeka getirdi.

En ilginç yapay zeka özelliklerinden bazıları Canlı Çeviri’dir. Bu özellik konuşmaları gerçek zamanlı olarak çevirebilir. Biriyle konuşuyorsanız, Canlı Çeviri özelliği kelimelerinizi gerçek zamanlı olarak çevirebilir ve bunları alıcıya anında iletebilir. Bu özelliği akıl almaz buluyorum. Ancak, bunun basit bir yenilik olduğunu ve uzun zaman önce gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca 13 dilde içeriği özetleyebilen, yazıya dökebilen ve çevirebilen bir Samsung Notes özelliğine de sahip olacaksınız. Bu özelliklerin en iyi yanı, bu özellikleri kullanmak için internet bağlantısına ihtiyaç duymamanız. Bu yüzden Samsung için ezber bozan bir özellik. Bir diğer ilginç özellik ise Circle to Search. Bu özellik, sadece nesneyi daire içine alarak herhangi bir şeyi Google’da aramanıza olanak tanıyor. Videolar için de işe yarayabilir.

Yapıdan bahsetmişken, tıpkı Apple’ın iPhone 15 Pro Max’i gibi, Galaxy S24 Ultra da titanyum bir yapıya sahip. Amiral gemisi akıllı telefon ayrıca 120Hz yenileme hızı sunan 6,8 inç QHD + Dinamik AMOLED 2X ekranla birlikte geliyor.

Galaxy S24 Ultra’nın öne çıkan özelliklerinden biri de kamera sistemi. 120 derecelik FOV’a sahip 12MP ultra geniş kamera, OIS’li 200MP geniş kamera ve 5x ve 3x optik zoom seçeneklerine sahip telefoto kameralar bulunuyor. Ayrıca 12MP’lik bir ön kamera da mevcut.

Galaxy S24 Ultra, kaputun altında 12GB + 1TB, 12 + 512GB veya 12 + 256GB bellek ve depolama seçenekleri sunuyor. Cihaza güç veren 5.000mAh bataryadır. Kablolu şarj, 45W Adaptör kullanarak, sadece 30 dakika içinde %65’e kadar şarj sağlayabilir.

Bence Samsung’un yeni S24 Ultra modelinde sunduğu yükseltmeler pratik ve yıkıcı. Bir sorun yaratıp onu çözmeye çalışmıyorlar, var olan sorunlara çözüm buluyorlar. Samsung’un yapay zekayı daha önce hiç olmadığı kadar akıllı telefonlara getirmeye çalışmasının övgüye değer olduğunu düşünüyorum.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir